Przyjmujemy codziennie od poniedziałku - piątku w godzinach 7:00 - 15:00

Spotkania poetyckie zaczęły się już w październiku inauguracją II Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej organizowanej przez Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich oraz Fundację Literacką “ Jak podanie ręki”. Był to dzień międzynarodowy, gdyż zaproszeni goście to poeci nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Francji, Ukrainy, Wietnamu czy Grecji. To oni  rozpoczęli wielojęzyczny maraton poetycki na targowisku. Było międzynarodowo i pięknie.

W pierwszy czwartkowy listopadowy dzień z poezją patriotyczną wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Centrum Kształcenia “Nauka”. Uczniowie recytowali wiersze znanych poetów jak : Cypriana Kamila Norwida, Jana Lechoń, Konstantego Indefonsa Gałczyńskiego, Juliusza Słowackiego czy Marię Konopnicką. Kolejny czwartek listopada nosił tytuł “Z  Poezją od przedszkola do Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. Ten dzień należał do Pań seniorek z Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych, najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i młodzieży z Centrum Kształcenia “Nauka”. Było sympatycznie i wielopokoleniowo na targowisku. Kolejny listopadowy czwartek miesiąca to niezwykłe widowisko kabaretowe  w wykonaniu grupy poetyckiej “Sprężyna” działającej przy Pilskiej  Spółdzielni Mieszkaniowej. Po raz pierwszy na targowisku można było usłyszeć kabaret w wykonaniu sobowtóra Hanny Bielickiej, wcieliła się w nią członkimi grupy poetyckiej pani Łucja Szczelczyk. Były też dzieci z Przedszkola Publicznego nr 11, które wykonały m. in. taniec do muzyki Vivaldiego.

Natomiast ostatni czwartek listopada to zakończenie “Poezji na targowisku miejskim w Pile” jak i finał konkursu na wiersz pt.“ Pan Pomidor spotyka Trau Tomate”, organizowanej dla uczniów pilskich szkół podstawowych. Zwycięzcą konkursu została uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 11 Martyna Szperkowska -Mańkowska . drugie miejsce zajęła Anna Kubat ze Szkoły Podstawowej Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Trzecie miejsce zajęli uczniowie : Anna Czapska ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 7 Szymon Pawlaczyk. Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali podziękowania za udział w konkursie poetyckim. Gościem honorowym była p. Zofia Grabowska – Andrijew, która po raz kolejny gościła na targowisku.

 

Cały cykl “Poetycko, listopadowo, pięknie – Poezja na targowisku miejskim“ objęty był Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była spółka “Tarpil”, Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich oraz Fundacja Literacka “ Jak podanie ręki”. Szczególne podziękowania należą się Pani Marii Kopeć, która była głównym organizatorem i koordynatorem tegorocznych spotkań z poezją na targowisku.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej trzeciej cyklicznej imprezie poetyckiej na targowisku i zapraszamy za rok !!!

?