Przyjmujemy codziennie od poniedziałku - piątku w godzinach 7:00 - 15:00

W sobotę 25 maja 2019 roku spółka Trapil, wzorem lat ubiegłych, dokonała pomiaru ilości osób odwiedzających targowisko miejskie przy ul. Rynkowe 42 w Pile. Tego dnia, od godziny 8.00 do 13.00, przy wszystkich jedenastu wejściach ustawieni byli ankieterzy, którzy liczyli osoby wchodzące na teren targowiska (z badania wyłączono dzieci). Sumowanie wyników nastąpiło po godzinie trzynastej i wówczas okazało się, że tego dnia na teren targowiska weszły dokładnie 18.263 osoby. Wynik ten jest lepszy o 2.549 osób od roku 2017 i bardzo zbliżony do wyniku uzyskanego w roku 2016 gdy to targowisko odwiedziły 18.043 osoby.

Pozyskane dane mogą świadczyć, że oferta targowisk miejskich skutecznie opiera się „presji” konkurencyjnej wszechobecnych dyskontów oraz supermarketów. Może być również dobrą alternatywą dla właścicieli małych sklepów, którzy samodzielnie nie są w stanie odeprzeć konkurencji. Podobnego zdania są autorzy artykułu z „Gazety Wyborczej” (wyd. z 2-3 maja 2019) „Polacy nie chcą już delikatesów”, którzy w podtytule „Zamiast delikatesów – bazarek” piszą: „Wielomiejski klient chce wysokiej jakości, naturalną żywność, najlepiej dostarczoną bezpośrednio od producenta. Najlepiej widać to po popularności bazarków, ryneczków czy targów śniadaniowych i kooperatyw producencko – konsumenckich …..”

Spółka Tarpil, jako zarządca targowisk ma świadomość ciągłej zmiany trendów zakupowych       i dlatego patronuje takim inicjatywom jak: Smaki regionu, Śniadanie na rynku czy Wielka degustacja.

 

Informację przygotował: Janusz Graszka – Dyrektor ds. targowisk

 

?