Przyjmujemy codziennie od poniedziałku - piątku w godzinach 7:00 - 15:00

Po rocznej przerwie, w czwartek 23 września 2021 roku, na targowisku miejskim przy ul. Rynkowej w Pile nastąpi inauguracja imprezy „Poetycko, jesiennie, pięknie”. W tym dniu dominować będzie temat warzyw, owoców i smaków jesieni. Nie zabraknie twórczości Brzechwy, Tuwima a także autorów współczesnych, zaprzyjaźnionych z naszym targowiskiem. W październiku będziemy prezentować twórczość poetki Danuty Bartosz – Honorowej Prezes Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, autorki 18 książek poetycki oraz inicjatorka i koordynatorki wielu projektów literacki. Listopad to miesiąc zadumy i wspomnień, dlatego w repertuarze prezentowana będzie twórczość pilskich poetów, którzy już nas opuścili: Tadeusz Wyrwa-Krzyżański, Bogusław Chmiel i inni.

Finałem „Poetyckiej jesieni 2021” na targowiskach będzie rozstrzygnięcie konkursu na fraszkę „O miodzie, roślinach miododajnych, pszczołach i …” do którego już dziś zapraszamy młodzież szkół podstawowych z klas od IV do VIII.W czwartek 25 listopada zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców oraz prezentowane prace wszystkich autorów.

Poezja na targowiskach miejskich w Pile jest częścią V MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI POETYCKIEJ organizowanej przez Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich oraz Fundację Literacką „Jak podanie ręki”.

Zapraszamy 

?