Przyjmujemy codziennie od poniedziałku - piątku w godzinach 7:00 - 15:00

W minioną sobotę (04.11.17) na targowisku przy ul. Rynkowej został zainaugurowany cykl spotkań z poezją pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły. Słowa przewodnie  tego spotkania to … Ocalić od zapomnienia – wiersze o pięknej pamięci … czyli twórczość treścią nawiązująca do Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Oficjalnego otwarcia całego cyklu spotkań z poezją dokonał Prezes Zarządu Spółki Tarpil p. Andrzej Gabryelów.

Po części oficjalnej rozpoczęła się uczta dla ducha. Wiersze recytowali p. Maria Kubica i Rafał Zdzierela reprezentujący Radę Miasta Piły, p. Bogdan Kopeć w imieniu Prezydenta Miasta Piły, p. Katarzyna Luc i Izabela Ochocka jako reprezentacja handlowców targowisk. Wiersze recytowała także p. Zofia Grabowska Andrijew z Zarządu Związku Literatów Polskich w Poznaniu, p. Andrzej Gabryelów oraz p. Wiesław Andrzejewski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Munduru w Pile. Spotkanie zakończył mini recital poezji śpiewanej w wykonaniu p. Tomasza Górkiewicza. Słoneczna pogoda, liczna publiczność oraz doskonały warsztat literacki występujących osób sprawił, że nuta poezji zadomowiła się na targowisku długo jeszcze po zakończeniu imprezy. Całość imprezy poprowadziła p. Kaja Kunicka Redaktor Naczelna Radia Targowego.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w czwartek dziewiątego od godziny dziesiątej a tematem przewodnim będzie: Niektórzy tęsknią do poezji – Poeci o poezji i listopadzie.

?