Przyjmujemy codziennie od poniedziałku - piątku w godzinach 7:00 - 15:00

Tak można by skwitować finał tegorocznej poezji na targowiskach, który odbył się w czwartek 25.11.2021 roku. Głównym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu literackiego na fraszkę o „Miodach, roślinach miododajnych, pszczołach i …”, który był skierowany do młodzieży szkół podstawowych z Piły. Z prawie trzydziestu prac komisja konkursowa, pod przewodnictwem znanego fraszkopisarza Pana Romana Koeniga wyróżniła fraszki ośmiu autorów: Agaty i Olgi Szlezak SP nr 7 (I i II miejsce), Mai Wygrzywalskiej SP nr 4 (III miejsce), Zofii Jankowskiej SP nr 6 (III miejsce), Wiktora Zaborowskiego SP nr 2, Katarzyny Kozakiewicz SP nr 7, Dawida Harendy SP nr 7 oraz Ignacego Dolnego ze SP nr 6 – najmłodszego uczestnika konkursu. Oprawę muzyczno – poetycką imprezy zapewnili uczniowie Centrum Kształcenia „Nauka”.

Czwartkowa impreza wieńczyła cały cykl spotkań, z których pierwsze odbyło się już we wrześniu i dotyczyło poezji o warzywach, owocach i ogólnie targach. W październiku prezentowana była poezja związana z chlebem a w pierwszy czwartek listopada w ramach „Ocalić od zapomnienia” wspominaliśmy nieżyjących już pilskich poetów Bogusława Chmiela i Tadeusza Wyrwy – Krzyżańskiego. Prezentowaliśmy także poezję Danuty Bartosz autorki wielu publikacji, Honorowej Prezes Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Tegoroczne spotkania to już V edycja poezji na targowiskach i jej realizacja byłaby niemożliwa bez zaangażowania i dobrej woli wielu osób, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy uczniom szkół podstawowych i Centrum Kształcenia „Nauka”, dziękujemy kadrze nauczycielskiej za opiekę merytoryczną i czas poświęcony młodzieży. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Marii Kopeć, która jest główną inicjatorką i koordynatorką naszych działań.

Pozdrawiając „Poetycko, jesiennie, pięknie …” zapraszamy za rok.

?