Przyjmujemy codziennie od poniedziałku - piątku w godzinach 7:00 - 15:00

Wzorem lat ubiegłych, w sobotę trzeciego czerwca, na targowiskach miejskich odbyła się impreza charytatywna z cyklu „Gramy dla …..”. Tym razem grano dla Markuszka, który od urodzenia boryka się z wieloma chorobami. Na targowisku przy ul. Rynkowej można było zwiedzić wóz strażacki OSP z Grabówna oraz uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy medycznej prezentowanej przez młodzież z Centrum Kształcenia „Nauka”.                            Wśród najmłodszych wielkim powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy i pokazy stylizacji paznokci w wykonaniu Diamond Nails & Beauty. Znany pilski pszczelarz Pan Tadeusz Konopa zaprezentował specjalny ul  z pszczołami oraz częstował przepysznym miodem z tegorocznych zbiorów. Finałowym akcentem, który porwał publiczność, był brawurowy występ wokalny dziewczyn z wałeckiego Studia Esti oraz pokaz tańca Zumba     w wykonaniu Pani Beaty Sobczyk Dobrowolskiej.

Przez cały czas trwania imprezy odbywała się zbiórka pieniędzy do puszek oraz licytacja wielu przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Ze zbiórek i licytacji udało się pozyskać kwotę 2.107, 49 złotych oraz 10 euro. Symbolicznym zakończeniem imprezy było przekazanie przez przedstawicieli spółki Tarpil  420 kg nakrętek zbieranych na ten cel przez ostatnie miesiące.

Nieco odmienną formułę miała impreza na targowisku przy ul. Witosa (Mały rynek). Bliskość przedszkola i szkoły sprawiła, że głównymi aktorami były dzieci, które mogły uczestniczyć w szeregu konkursach np.: malarskim pt. „Mój ulubiony owoc”. Dużą atrakcją była możliwość zwiedzenia karetki pogotowia oraz czynnego uczestnictwa w akcji niesienia pierwszej pomocy. Było bandażowanie, klejenie plastrów oraz noszenie na noszach. Nad wszystkim czuwał Pan Waldemar Badziąg z Ośrodka Kształcenia Pracowników Medycznych.  O stronę artystyczna zadbały dzieci z Pilskiego Młodzieżowego Domu Kultury oraz z zespołu   „Muzolaki”. Ich taneczno – wokalne występy, wywołały uśmiech na twarzy zebranej publiczności a brawom i oklaskom nie było końca.

Sobotnia impreza nie byłaby  możliwa bez wsparcia szerokiego grona ludzi dobrej woli, którym niniejszym tekstem bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej imprezie charytatywnej „Każdy może być Mikołajem”. Dla kogo tym razem będziemy zbierać nakrętki podamy niebawem na naszej stronie internetowej i facebooku.

 

?