Przyjmujemy codziennie od poniedziałku - piątku w godzinach 7:00 - 15:00

Wzorem lat ubiegłych, w sobotę drugiego czerwca, na targowiskach miejskich odbyła się impreza charytatywna z cyklu „Gramy dla …..”. Tym razem grano dla Wiktorka, który od urodzenia boryka się z wieloma chorobami. Na targowisku przy ul. Rynkowej można było zwiedzić wóz strażacki OSP z Grabówna oraz uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy medycznej prezentowanej przez młodzież z Centrum Kształcenia „Nauka”. Dla najmłodszych wielką atrakcją była sztuczna krowa i możliwość jej dojenia. Pani Julia Konopa – Barańska (wnuczka znanego pszczelarza Tadeusza Konopy) zaprezentowała specjalny ul z pszczołami oraz częstowała przepysznym miodem z tegorocznych zbiorów. Finałowym akcentem, który porwał publiczność, był występ wokalny laureatów wielu konkursów Pani Beaty Spychalskiej i Duetu Radar oraz pokaz tańca w wykonaniu Mambo Rico Latina Club.
Przez cały czas trwania imprezy odbywała się zbiórka pieniędzy do puszek oraz licytacja wielu przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Ze zbiórek i licytacji udało się pozyskać kwotę 3403,30 złotych i 1 euro. Symbolicznym zakończeniem imprezy było przekazanie przez przedstawicieli spółki Tarpil 300 kg nakrętek zbieranych na ten cel przez ostatnie miesiące.
Nieco odmienną formułę miała impreza na targowisku przy ul. Witosa (Mały rynek). Bliskość przedszkola i szkoły sprawiła, że głównymi aktorami były dzieci, które mogły uczestniczyć w szeregu konkursach np.: malarskim pt. „Moja ulubiona zabawa”. Dużą atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia przy motocyklu żużlowym juniora Pilskiej Polonii Piotra Gryszpińskiego. Była także karetka ratownicza, było bandażowanie, klejenie plastrów oraz noszenie na noszach. Nad wszystkim czuwał Pan Waldemar Badziąg z Ośrodka Kształcenia Pracowników Medycznych. O stronę artystyczna zadbał śpiewający D.J. Tomasz Górkiewicz, który swoim śpiewem porywał do zabawy nie tylko dzieci ale i dorosłych.
Sobotnia impreza nie byłaby możliwa bez wsparcia szerokiego grona ludzi dobrej woli, którym niniejszym tekstem bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej imprezie charytatywnej „Każdy może być Mikołajem”. Dla kogo tym razem będziemy zbierać nakrętki podamy niebawem na naszej stronie internetowej i facebooku.

?